بیش از 10 سال ما به شرکت ها کمک می کنیم تا به اهداف مالی و تجاری خود برسند. اونوم یک آژانس سئو محور مبتنی بر ارزش گذاری است.

آخرین خبرها
اطلاعات تماس

متاورس (Metaverse) ساختاری از یک دنیای مجازی است. یعنی یک پلتفرم مجازی مشترک که کاربران را قادر می سازد تا با چیزهایی که شباهت زیادی به دنیای واقعی دارند، تعامل داشته باشند به عنوان مثال تماشای فیلم و بازی های ویدئویی…

متاورس با ترکیب فناوری های واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR) کار می کند. در حال حاضر این مورد توجه بسیاری از مشاغل مانند شرکت های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک و حتی پروژه هایی از دنیای ارزهای دیجیتال را به خود جلب کرده است.

در حقیقت اصطلاح “متاورس” از یک رمان علمی تخیلی در سال 1992 با عنوان Snow Crash نشات گرفت. متاورس Metaverse عبارتی بر گرفته از دو کلمه Meta به معنای فراتر یا ماورا و Verse که از کلمه Universe گرفته شده است و به معنای جهان است. در ادامه به معرفی ویژگی های این ساختار برای درک بهتر آن خواهیم پرداخت.

۱.آواتارهای دیجیتال

یکی از جنبه‌های اصلی متاورس، ایجاد آواتارهای دیجیتال برای بیان احساسات و عواطف به روشی غیرمتعارف است. این آواتارها می‌توانند کپی دقیقی از ظاهر، شخصیت و فرهنگ ما باشند. گزینه سفارشی‌سازی آواتار به کاربران، ایده گیمیفیکیشن را القا می‌کند و منجر به تجربه‌ای تعامل‌پذیر و فراگیر از شبکه‌های اجتماعی می‌شود.

۲. زیرساخت یکپارچه

فراتر از زیرساخت‌های سخت‌افزاری مورد نیاز، پروژه های متاورس جهان‌های مختلف را به هم متصل خواهد کرد. درست مانند اینترنت که امروزه تعداد نامحدودی وب‌سایت‌های متصل به هم دارد. این بدین معناست که کاربران می‌توانند به طور یکپارچه از یک دنیای metaverse به دنیای دیگر کوچ کنند.

۳. اشتراک تجربه‌ها

تصور اینکه تمام تجربه‌های فیزیکی دنیای واقعی زیر سقف یک دنیای مجازی قرار می‌گیرند، کمی گیج‌کننده است. متاورس به ما کمک می‌کند تا در جهانی بی‌نهایت حرکت کنیم. به‌عنوان مثال، در فضای آموزشی، دانش‌آموزان به یک روم مجازی مشترک می‌پیوندند و از راه دور با یکدیگر تعامل دارند.

فراتر از آموزش، افراد می‌توانند دور هم جمع شده و همه چیز را از ترن هوایی در یک شهربازی گرفته تا فرود روی ماه تجربه کنند.

۴. امنیت

طی چند دهه گذشته، تهدیدات سایبری یکی از بزرگترین چالش‌ها برای شرکت‌ها در سراسر جهان بوده است. جوامع مختلف آنلاین مانند اینترنت، همیشه نیاز به نظارت بر رفتار افراد خود دارند. بلاکچین به‌عنوان یک فناوری انقلابی به کمک metaverse آمده و موجب ذخیره ایمن داده‌های شخصی می‌شود.

البته دانستن این حقیقت که شرکت های بزرگی از سراسر دنیا به این دنیا پیوسته اند، برای مشتاقان این زمینه بسیار ضروری است!

نویسنده

دانا سرمایه

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.