بیش از 10 سال ما به شرکت ها کمک می کنیم تا به اهداف مالی و تجاری خود برسند. اونوم یک آژانس سئو محور مبتنی بر ارزش گذاری است.

آخرین خبرها
اطلاعات تماس

نقطه سر‌ به‌ سر (Break Even Point) اصطلاحی در حسابداری است و به وضعیتی اشاره دارد که درآمدها و هزینه‌های یک شرکت در یک دوره حسابداری خاص برابر بوده است. این بدان معنا است که هیچ سود خالص یا ضرر خالصی برای شرکت وجود نداشته است. همچنین ممکن است منظور از Break-Even Point درآمدهایی باشد که برای جبران هزینه‌های انجام‌شده در طول یک دوره خاص نیاز است.

به عنوان مثال، شرکت ABC تقریباً ١٠٠.٠٠٠ دلار برای تولید هزینه کرد و سپس ١٠٠.٠٠٠ دلار درآمد کسب کرد. در چنین شرایطی، این شرکت تنها به Break Even Point خود رسیده است؛ به این معنی که هیچ چیزی را از دست نداده اما هیچ سودی نیز کسب نکرده است. این اصطلاح در سرمایه‌گذاری نیز استفاده می‌شود.

به طور کلی، برای محاسبه نقطه سر‌به‌‌سر کسب و کار، هزینه‌های ثابت بر حاشیه سود ناخالص تقسیم می‌شود. این محاسبه عددی را ایجاد می‌کند که نیاز به تجزیه و تحلیل دارد. در مورد سهام، اگر معامله‌گر سهامی ‌را با قیمت ٢٠٠ دلار خریداری کند و ٩ ماه بعد پس از سقوط از ٢۵٠ دلار دوباره به ٢٠٠ دلار برسد، به نقطه سر‌به‌سر رسیده است.

نویسنده

دانا سرمایه

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.