بیش از 10 سال ما به شرکت ها کمک می کنیم تا به اهداف مالی و تجاری خود برسند. اونوم یک آژانس سئو محور مبتنی بر ارزش گذاری است.

آخرین خبرها
اطلاعات تماس
رمز ارز

آخرین بیت‌کوین کِی استخراج می‌شود؟!

با توجه به سختیِ امر استخراج و همچنين آگاهی از اين نكته كه بيش از ١٨ ميليون بیت‌کوین تا به حال استخراج شده است، چنین پیش‌بینی می‌شود که استخراج بیت کوین تا سال ۲١۴٠ ادامه دارد و بعد از آن دیگر بیت کوینی برای استخراج وجود نخواهد داشت. البته این مورد در شرایطی صادق است که تا آن زمان تغییری در شیوه پاداش‌دهی و سیاست‌های کلی بیت کوین به وجود نیاید.

به ‌عنوان مثال، در صورتی ‌که سیاست‌گذاران بیت کوین به این نتیجه برسند که در واحد اندازه‌گیری بیت کوین تغییری ايجاد كنند و هر واحد آن مانند لایت‌کوین از ساتوشی به میلی ساتوشی تغییر پیدا کند، تمام این معادلات به هم خواهد خورد.

از طرفی تحت هیچ شرایطی پاداش استخراج به صفر نخواهد رسید و همیشه امکان دریافت پاداش وجود خواهد داشت. همچنین ممکن است در آينده‌ای نه‌چندان دور، بنا به دلايل مختلفی از جمله افزايش هزينۀ برق مصرفی برای ماينر‌ها، بسیاری از آنها از زنجيرۀ استخراج خارج شوند و به همين دليل سختی شبكه كاهش خواهد يافت.

اما به‌ طور قطع نمی‌توان در مورد اين موضوع هم نظر داد؛ چراكه ممكن است همزمان با افزايش قيمت برق، قيمت دستگاه‌های ماينر و ديگر تجهيزات افت پيدا كند يا قيمت بیت کوین كه هميشه تابعی از متغییرهای مختلف است، افزايش یابد و همچنان استخراج بیت کوین سودآور تلقی شود.

اين نكته را نيز اضافه كنيد كه هر چه سختی استخراج بيشتر می‌شود، به صورت غیر مستقیم بر قیمت بیت کوین اثرگذار است و قيمت بیت کوین با افزایش سختی شبکه افزايش خواهد يافت. نکتۀ قابل تأمل و مغفول‌مانده در زمینۀ درآمدزایی بیت کوین، کارمزد تراکنش‌ها خواهد بود. اگرچه بنا بر آنچه گفته شد، استخراج بیت کوین به احتمال زیاد در سال ٢١۴٠ به پایان خواهد رسید.

مادامی‌ که از بیت‌کوین در معاملات گوناگون افراد استفاده شود، کارمزد تراکنش‌ها همچنان پرداخت می‌‌شود و بعید نیست که سود این کارمزد‌ها در دراز‌مدت بیش از پاداش استخراج باشد.

نویسنده

دانا سرمایه

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.